שאלות ותשובות נפוצות בהתקנה, ניקוי ושמירה על מנדפים, ארובות ומערכות סינון

שאלה: כיצד ניתן לצמצם את הסיכון לשריפה במטבח?
מנדפים וארובות שלא עוברים ניקוי תקופתי, עלולים להוות מפגע תברואתי ובטיחותי. במנדפים ובארובות מצטברות שאריות של שומן, פיח וחומרי בערה, אשר עלולות לגרום בסופו של דבר להתלקחות הארובה כולה. התלקחות זו יכולה עד מהירה להביא לדליקה שתגרום לנזק רחב היקף הן לבית העסק והן לכל מה שיש בסביבתו. במידה והבערה חזקה דיה ולא נמצא לה מוצא, ההתלקחות יכולה אף להביא לפיצוץ ולפציעות חמורות. במנדפים ובארובות מצטברים במשך הזמן שומנים. כאשר לא מתבצע ניקוי מנדפים וארובות באופן שוטף, שכבת שומנים זו מתחילה לטפטף על אזורי הבישול, ומכיוון שחום הלהבה מסייע בהמסת השומנים ובהובלתם מטה, הסכנה להתלקחות השומן ולדליקה הינה גדולה. טיפול תקופתי הכולל ניקוי מקצועי של המנדפים והארובות, כמו גם מערכת הסינון והמפוח, יצמצם משמעותית את הסיכון לשריפה.
שאלה: מדוע המנדף לא שואב?
במקרה וקיימת מערכת סינון, ייתכן מאוד כי חלק מהמסננים / פילטרים רוויים בשמן וסתומים. במידה וקיים מפוח שמונע בעזרת רצועות, ייתכן והרצועות קרועות ואז המפוח אינו שואב. במקרים מסוימים התעלה ו/או המפוח עלולים להיות מלאים בשמן ו/או לא עברו ניקוי יסודי בעבר. במקרה ובפתח הפליטה של המפוח קיימת רשת, ייתכן והיא סתומה וצריך להחליף אותה. במקרים חריגים, כאשר הייתה הפסקת חשמל במסעדה / במטבח, סיבוב המפוח השתנה וכעת המפוח מכניס אויר לתוך המסעדה במקום להוציא אויר החוצה.
שאלה: מדוע מטפטף שמן מהמנדף?
כאשר לא מנקים את המנדף באופן שוטף (פעמיים בשבוע לפחות, תלוי בסוג הבישול), מצטבר שמן רב במסילות ההיקפיות של המנדף והשמן עולה על גדותיו ומתחיל לטפטף. מסנני הנירוסטה שקיימים במנדף עלולים להיות רוויים בשמן והשמן מתחיל לטפטף. את המסננים צריך לנקות באופן שבועי בהשרייה במים רותחים ובמסיר שומנים. בחלק מהמנדפים קיימים חורים/חריצים דרכם נוזל השמן.
שאלה: למה יש לי עשן במטבח?
ייתכן והמסננים / פילטרים סתומים ואז עשן חוזר פנימה לתוך אזור המטבח. במקרה זה יש להחליף מסננים / פילטרים. ייתכן והתעלה רוויה בשמן עד כדי חסומה, דבר הגורם לעשן לחזור פנימה לתוך אזור המטבח. במקרים מסוימים, מערכת נידוף העשן אינה מותאמת לסוג הבישול מה שמונע מהמערכת להיות אפקטיבית ולנדף את העשן החוצה.
שאלה: אילו מסננים אני צריך / ה במערכת הסינון?
כמות וסוג המסננים תלוי בסוג האוכל במטבח ובנפח העבודה בבית העסק.
שאלה: מדוע מטפטף שמן מהתעלות / ארובות או מתקרת המטבח?
התעלות / הארובות בנויות מקטעים המחוברים זה לזה כאשר לרוב החיבור הוא על ידי ברגים. חיבור זה גורם לתעלה/ארובה להיות לא אטומה עד הסוף. כתוצאה מכך, לאחר תקופה מסוימת, השמן מתחיל לנזול דרך אותם חיבורים. דרך החיבורים השומן נוזל על התקרה במטבח ומשם לאזור המטבח.
שאלה: באילו שעות ניתן לבצע ניקוי מנדפים, ארובות, מערכת סינון ומפוח?
הניקוי מתבצע בשעות בהן המטבח סגור, בכל שעה משעות היממה הנוחה ללקוח.
שאלה: באיזו תדירות צריך לבצע ניקוי מנדפים, ארובות, מערכת סינון ומפוח?
במטבחים בהם היקפי הבישול גדולים ו/או סוג האוכל רווי בשמן (כגון: בשר, המבורגרים, אוכל אסייתי מוקפץ וכדומה) מומלץ לבצע ניקוי כל חודשיים / שלושה על מנת למנוע הצטברויות שמן במנדף, בתעלות / ארובות, במערכת הסינון ובמפוח ובכך לצמצם את הסיכוי לשריפה. במטבחים בהם היקפי העבודה קטנים כגון בתי קפה, בתי אבות וכדומה מומלץ לבצע ניקוי כל חצי שנה / שנה.
שאלה: האם ניקוי המנדף והתעלות / הארובות יכול ללכלך את המטבח?
צוות העובדים של חברת גקו שרות למטבחים בע"מ מכין את אזור העבודה על ידי פריסת יריעות ניילון על כל ציוד המטבח והרצפה. אם וכאשר במהלך העבודה חלק מהמטבח מתלכלך, הצוות דואג לנקות ולהחזיר את המטבח נקי.